FAQ


Q: Mam problem i nie wiem, gdzie mam się zgłosić.
A: Przed konwentem — zapytaj się nas na Telegramie lub wyślij wiadomość. W trakcie konwentu — udaj się do ConOps w celu rozwiązania problemu.


Q: Żeby wjechać do Polski, potrzebuję paru dokumentów — gdzie mogę je uzyskać?
A: U organizatora — prosimy wypełnić formularz na stronie help.gdakon.org!

Q: Czy mogę przyjechać z psem lub z innym zwierzęciem?
A: Tak, jednak prosimy o kontakt z organizatorami w celu ustalenia szczegółów. Cena za zwierzę wynosi około 70 zł za dobę.


Q: Czy mogę zostać na Gdakonie jeden dzień dłużej/krócej? A kilka?
A: Oczywiście, stosowną opcję należy zaznaczyć w profilu. W przypadku dłuższych pobytów może jednak zdarzyć się sytuacja, że trzeba będzie zmienić tymczasowo pokój.


Q: Czy obiady są w cenie?
A: Nie, w cenie jest tylko bufet śniadaniowy. W samym hotelu jak i w okolicy są restauracje, w których będzie można kupić obiad.


Q: Nie dostaję żadnych maili :(
A: Sprawdź folder Spam, i czy na pewno wpisany został prawidłowy adres e-mail.


Q: Nie mogę się zalogować, a na pewno wpisuje dobrze hasło!
A: Konta blokują się po 5 nieudanych próbach zalogowania. Zresetuj je, lub też skontaktuj się z organizatorem.

Q: W skrócie, jak mogę się zarejestrować?
A: Rejestracja otwiera się w niedzielę 1 października o 20:00 (8 PM) CEST (GMT-2) - od tego momentu możesz założyć konto na naszej stronie. Proszę, weź pod uwagę, że system może pracować dość wolno w pierwszych minutach, jako że mnóstwo ludzi próbuje zrobić to samo w tym samym czasie. Prosimy o nieotwieranie naszej strony w kilku zakładkach lub przeglądarkach, gdyż może to wyłącznie utrudnić rejestrację, a nawet spowodować błąd twojej rejestracji! Po założeniu konta poczekaj, aż aktywujemy je w systemie.

Q: Czy muszę się zarejestrować w niedzielę?
A: Możesz się zarejestrować kiedy chcesz. Jeśli twój znajomy/znajoma zajęli już pokój, nie musisz spieszyć się z zakładaniem konta, jako że ostatecznie aktywujemy je wszystkie i wtedy będziesz mógł dołączyć do wybranego pokoju.

Q: Jak mogę dostać miejsce w hotelu?
A: Kiedy aktywujemy twoje konto, możesz się zalogować i wtedy w profilu pojawią się widoczne zakładki takie jak Pokoje lub Lista uczestników. Żeby móc wybrać pokój wystarczy opłacić akredytację - 350 zł. Możesz to zrobić za pomocą portalu tpay lub Blikiem. Kiedy akredytacja zostanie zatwierdzona — możesz wybrać pokój. Dostępne są pokoje jedno, dwu i czteroosobowe. Pokoje dwuosobowe mogą zostać zamienione w pokój jednoosobowy, w tym przypadku prosimy o kontakt. Istnieje również opcja "dostawki" w pokoju w cenie 150 zł za dobę, w tym przypadku również prosimy o kontakt.

Q: Czy muszę opłacić od razu cały pokój, czy tylko za miejsce w pokoju?
A: Tylko za miejsce w pokoju.

Q: Ile mam czasu na opłacenie hotelu?
A: Od momentu zajęcia miejsca w pokoju na naszej stronie, na opłacenie hotelu masz 2 tygodnie. Więcej o ważnych datach znajdziesz w zakładce Ważne Daty :)

Q: Dlaczego nie mogę zapłacić używając PayPala?
A: Bardzo nam przykro, ale z przyczyn technicznych dotyczących PayPala, musieliśmy zrezygnować z niego jako formy płatności na rok 2024. Więcej informacji o tym znajdziesz przeglądając nasz telegramowy kanał @Gdakonek

Q: Jak mogę zablokować pokój przed przypadkowymi osobami?
A: Na wybrany pokój można założyć hasło jeśli posiadasz wykupioną opcję Sponsorską. W momencie zatwierdzenia przez organizatorów wpłaty sponsorskiej, w twoim profilu odblokuje się opcja założenia hasła na pokój.

Q: Jak długo mogę trzymać pokój zajęty hasłem dla moich znajomych, aby mogli do mnie dołączyć?
A: Przez 2 tygodnie. Po dwóch tygodniach wszystkie hasła zostaną zdjęte z pokoi.

Q: Jakie pokoje są dostępne w nowym hotelu?
A: W większości są to pokoje 2-osobowe z dwoma pojedynczymi łóżkami lub jednym łóżkiem małżeńskim.

Q: Czy jest sposób, aby dowiedzieć się gdzie będzie mój pokój? Czy będzie blisko schodów/windy?
A: Niestety nie, jako że w tej chwili posiadamy jedynie listę pokoi na piętrze.

Q: Czy po zarejestrowaniu się mogę dokupić opcję sponsorską w późniejszym terminie?
A: Oczywiście! Po opłaceniu podstawowej akredytacji, w twoim profilu pojawi się opcja dokupienia opcji sponsorskiej lub supersponsorskiej. Dziękujemy za wsparcie! :3

Q: Gdzie mogę znaleźć najnowsze informacje, aby być na bieżąco?
A: Staramy się aktualizować informacje na stronie na bieżąco, ale jeśli chcesz mieć dodatkową pewność, zajrzyj na nasz kanał informacyjny na telegramie: @Gdakonek